Teşvikiye mah. Hakkı Yeten cad. No:19 Unimed center 2.kat Fulya/Şişli/İSTANBUL

Meme Başı Akıntısı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

<a href="https://www.dromerbender.com/meme-basi-akintisi">Meme başı akıntısı</a> özellikle gebelik döneminde sıklıkla görülmektedir. Bunun yanı sıra hormonal dengesizlik yaşayan kadınlarda da sıklıkla görülmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki meme başı akıntısı doğal bir durum değildir ve tekrarlanan durumlarda mutlaka uzman bir doktora başvurulması gerekmektedir. 

Süt kanallarının genişlemesi, travma, prolaktin hormonu yüksekliği, abse, fibrokistler, süt kanalı içindeki iyi huylu tümörler ve <a href="https://www.dromerbender.com/meme-basi-akintisi">meme başı akıntısı</a>nın başlıca nedenleri arasındadır. Meme başından gelen akıntılar çoğu zaman normal görülmektedir. Ancak; meme başı akıntısının nedeni mamografi, ultrason ve biyopsi ile araştırılmalıdır.

<a href="https://www.dromerbender.com/meme-basi-akintisi">Meme başı akıntısı</a>, süt rengi, sarı, yeşil, siyaha yakın, koyu kahverengi, berrak veya kan renginde olabilmektedir. Özellikle kanlı olması durumunda meme kanseri riski artmaktadır.